Yemeklerin ve Mezelerin Saklama Süreleri ve Saklama Sıcakları

Mezeler nasıl saklanır? Yemekler nasıl saklanır? Patlıcan salatası nasıl saklanır, Yemeklerin ve mezelerin saklama koşulları ve muhafaza şartları nelerdir.

Yemekler ve mezeler nasıl saklanır, yemekler nasıl saklanmalıdır, yemekler nasıl muhafaza edilir, nasıl muhafaza edilmelidir, yiyecek saklama ve muhafaza etme yöntemleri nelerdir, yemek saklama ve muhafaza etme koşulları nelerdir, yemekleri ve mezeleri saklama ve muhafaza sıcaklığı nedir ne olmalıdır. Tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Evinizde yaptığınız yemeklerin ve mezelerin saklama süreleri ve saklama sıcaklıkları tablosundan acılı ezme, Amerikan salata, Arnavut ciğer, çiğ köfte, haydari, içli köfte, İtalyan salata, kadınbudu köfte, pizza, çoban salata ve sulu yemeklerin saklama şartlarını, saklama süresini ve saklama sıcaklığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bu tablo ile evinizde gıda güvenliğini sağlamanız, yemeklerin tazeliğini korumanız ve ev ekonomisine katkıda bulunmanız mümkün olacaktır.

 

Bu tabloyu mutfağınızda uygun bir yere asarak yemeklerin ve mezelerin saklama sürelerini ve saklama sıcaklıklarını dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz. 

 

Yemeklerin ve Mezelerin Saklama Süreleri ve Sıcaklıkları Tablosu

  

   

Yemek Kulübüm - Gıdaların Saklama Süreleri ve Saklama Sıcaklıkları Tablosu Yemekler ve Mezeler

 

Hazırlayan: Gıda Müşavirim

Top